Przedstawienie z okazji Dnia Matki: 4 warunki sukcesu

Przedstawienie na Dzień MatkiI. Zaangażować trzeba wszystkie dzieci

Uroczystość jest dla mam. Dla wszystkich mam, a jeśli jej dziecko przez większość czasu będzie gdzieś schowane, to żadna przyjemność, ani dla mamy ani dla dziecka. Trzeba pamiętać, że nie chodzi tutaj o przekazanie jakiejś wielkiej wartości artystycznej czy wyeksponowanie wyjątkowo utalentowanego dziecka, dla którego reszta to tło. Dajmy odrobinę czasu na scenie każdemu dziecku. Dzieci i rodzice będą zadowoleni tylko wtedy, kiedy każde będzie mogło osobiście sprawić przyjemność mamie. W tym celu najlepiej wybrać scenariusz, który zakłada udział bardzo dużej liczby aktorów. Ułatwia to planowanie.

II. Oryginalność jest ważna

Dzień Matki ma być ucieczką od rutyny, więc jeśli nasze przedstawienie na tę okazję będzie złożone ze sztampowych wierszyków czy piosenek, zmęczone po pracy mamy mogą po prostu się zanudzić. I nie będą miały tutaj znaczenia ich pozytywne nastawienie czy entuzjazm dzieci. Po prostu powstanie wrażenie, że jest to coś, co trzeba odbębnić. Znacznie lepiej wyjdzie zastosowanie oryginalnych elementów. Nie musi to od razu oznaczać ułożenia zupełnie nowego scenariusza, bo można spokojnie skorzystać z czegoś prędzej przygotowanego, ale warto jest postarać się o ułożoną samodzielnie piosenkę lub o urozmaicenie w warstwie muzycznej. Zrobi to naprawdę dużą różnicę.

akademia na dzień matkiIII. Dłużej nie znaczy lepiej

Jednym z najczęstszych błędów jest niepotrzebne przeciąganie akademii. Dzieci mają swoją wytrzymałość na tego typu wydarzenia, która oczywiście rośnie z wiekiem, ale zawsze jest bardzo zależna od tego, ile się w czasie akademii dzieje i jak bardzo jest ona radosna. Radość jest tutaj słowem-kluczem, ponieważ w naszej akademii powinniśmy szukać entuzjazmu dzieci i zadowolenia matek płynących z uroczystości. Muszą mieć odrobinę czasu na refleksję i nacieszenie się swoimi dziećmi, ale przeciąganie akademii niczemu nie służy.

IV. Upominek musi być

Najważniejszym elementem akademii zawsze powinno być wręczenie mamie upominku. Każde dziecko powinno przygotować coś własnoręcznie. Nie musi to być oczywiście nic wielkiego. Ważna jest tutaj inicjatywa i fakt, że dziecko robi to samodzielnie, chociaż oczywiście pod kierownictwem pedagoga. Najprzyjemniejsze są rzeczy użyteczne, na przykład pomalowana torba na zakupy, ale zwykła laurka też jest świetna.